معلم خصوصی .آری یا نه؟

اکر یک دانش آموز هستید و یا اگر دغدغه یک دانش آموز به عنوان پدر مادر ، مشاور تحصیلی و یا هر نسبت دیگری را دارید قطعا با این سوال مواجه شده اید که آیا در درسی که فرزند یا مراجعم در آن دچار ضعف است ، از خدمات یک کلاس خصوصی استفاده بکنم یا نه؟ آیا برای کمک به وی برایش یک معلم خصوصی بگیرم یا نه؟

این سوالی است که در این گفتار سعی می کنیم تا به آن پاسخ دهیم . بعلاوه مواردی در خصوص مزایا و معایب یک کلاس خصوصی خوب ، ویژگی های یک معلم خصوصی عالی و نکاتی پیرامون خصوصیات یک کلاس خصوصی آنلاین.

آیا برای جبران ضعف هایم بهتر است از یک معلم خصوصی کمک بگیرم؟

گاهی شرایط مدرسه و کلاس درس واقعا به گونه ای است که دانش آموز نمی تواند با معلم خود چه به لحاظ روحی و روانی و چه به لحاظ انتقال مطالب علمی ارتباط برقرار کند ، موارد بسیاری هم اتفاق می افتد که مشکل اینجا نیست و دانش آموز به صورت پایه ای در درس یا درس هایی مشکل و ضعف دارد . گاهی نیز اتفاق می افتد که دانش آموز یا خانواده اش به هر دلیل تمایل دارند تا سطح علمی و تحصیلی او از سطح آموزشی مدرسه و معلمانش فراتر برود . مثلا در سال کنکور همه سعی می کنند تا با حل نمونه تست های کنکور سال های گذشته و تست های تالیفی سطح بالا، دائما خود را محک بزنند و برای شرکت در آزمون سراسری و کسب نتیجه دلخواه آماده شوند .

 همه این موارد و مواردی از این دست ، از جمله نمونه هایی هستند که کمک گرفتن از یک معلم خصوصی و شرکت در کلاس های خصوصی و یا نیمه خصوصی توصیه می شود.

یک معلم خصوصی خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

برای همه روشن است که یک معلم خصوصی خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد. البته بهتر است این نکته را هم در نظر بگیریم که هیچ کس مثل خود دانش آموز تشخیص نمی دهد که با چه معلم خصوصی به نتیجه بهتری دست خواهد یافت . از اینکه یک معلم خصوصی  از دانش و توانایی علمی بالایی برخوردار باشد ، مسلط به دانش و متدهای آموزشی روز باشد ، از آخرین سرفصل ها و تغییرات کتب درسی مطلع باشد ، مسلط به شیوه های تست زنی و حل سریع مسائل باشد و با رصد سوالات کنکور و امتحانات سال های گذشته ، بتواند سوالات احتمالی آینده را تخمین بزند گرفته تا خوشرویی و توانایی برقراری ارتباط روحی با دانش آموز و فرآهم کردن لحظاتی شاد و لذت بخش برای او در حین آموزش و تمرین ، همه و همه از ویژگی های یک معلم خصوصی خوب هستند.

در چه درس هایی بهتر است که در کلاس خصوصی شرکت کنم؟

این یک سوال بسیار کلی است و برای پاسخ به آن می توان گفت که در هر درسی که در آن احساس نیاز و کمک می کنید، می توانید از امتیازات یک کلاس خصوصی بهره ببرید. اما غالب نیاز دانش اموزان در زمین های معلم خصوصی ریاضی ، معلم خصوصی فیزیک ، معلم خصوصی هندسه و سایر دروس تحلیلی و مسئله محور است. در دروس حفظی و ذهن محور تلاش فردی و تمرین و مطالعه مستمر می تواند راهگشا باشد و در بسیاری از مواقع کمک گرفتن از یک معلم خصوصی توصیه نمی گردد.

آیا شرکت در کلاس های خصوصی آنلاین هم به همان اندازه مفید است؟

واضح است که بیشتر دانش آموزان ، والدین و حتی معلمان ترجیح می دهند که کلاس هایشان به صورت حضوری برگزار شود. تعامل و ارتباط برقرار کردن دانش آموز و معلم خصوصی در یک کلاس حضوری بسیار راحتتر اتفاق می افتد. اما گاهی شرایطی پیش می آید که شرکت در یک کلاس خصوصی آنلاین بهترین راه حل ممکن است. شرایطی مثل بعد مسافت و حضور طرفین در مکان های جغرافیایی دور از یکدیگر . در واقع شرکت در کلاس آنلاین موجب ذخیره مقدار قابل توجهی از زمان و هزینه طرفین می گردد . بعلاوه اینکه در جهان پیش رو و گسترش روز افزون ارتباطات بهتر است جوانان و نوجوانان هرچه بیشتر با اصول آموزشی مدرن و به روز آشنا و مانوس شوند .

سخن آخر:

اتفاقی که در دنیای امروزه بیش از پیش با آن مواجه هستیم لزوم مراودات از راه دور ، به علت همه گیری جهانی ویروس کرونا می باشد . شاید این یک  توفیق اجباری برای همگان باشد که با سرعت و تمرکزی بیشتر به سوی یک زندگی بر پایه علوم دیجیتال حرکت کنند. برای حرکت مشاغل و کسب و کارها به سوی بازاریابی و فروش اینترنتی و برای حرکت آموزش و یادگیری به سمت یادگیری مدرن.

پس چه برای حفظ سلامت عمومی و چه برای آموزش و تمرین زندگی در جهانی مدرن ؛ بهتر است سمت و سوی کلیه ی امورات مربوط به زندگی خود را به این جهت هدایت کنیم و شرکت در کلاس خصوصی آنلاین را به شرکت در یک جلسه حضوری ترجیح دهیم .

 به نظر می رسد که حتی با وجود پایان این بحران جهانی و با مانوس شدن معلمان و دانش آموزان به کلاس های آنلاین و آشنایی با مزایای بی شمار آن، همچنان شاهد تمایل زیادی برای ادامه آموزش به این شیوه باشیم.

برای آشنایی با اساتید دانیون و ثبت نام در کلاس های خصوصی آنلاین دانیون از اینجا وارد شوید

0 پاسخ به "معلم خصوصی .آری یا نه؟"

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


تمامی حقوق این وب سایت برای دانیون محفوظ می باشد.
×

دانیونی عزیز!

 

سوالی از دانیون داری؟

 

روی دکمه زیر کلیک کن تا در واتزاپ سوالت رو از ما بپرسی
و یا به ایمیل info@dunion.ir ایمیل بزن

× از پشتیانی دانیون سوالی داری؟