آموزش آنلاین در دوران کرونا

آموزش آنلاین در دوران کرونا با مشکلات فراوانی روبرو است. در تاریخ نوشتن این مقاله کمی بیشتر از یک سال است که جهان از حضور این مهمان پردردسر ناخوانده در رنج است. ویروس COVID-19 .

به واسطه این امر،همه ابعاد زندگی بشری دستخوش تغییرات فراوانی شده و امر خطیر آموزش، نیز از این قاعده مستثنی نیست.

اما انسان در طی قرون و اعصار متمادی، همواره توانسته بر مسائل و مشکلات فائق بیاید . اینجا هم تکنولوژی و فن آوری به یاری ما شتافته تا کودکان و نوجوانان و جوانان مشغول یادگیری و تحصیل از آموزش خود عقب نمانند.

در کشور ما هم تمامی مدارس آموزش خود را به سمت آموزش آنلاین و کلاس های آنلاین سوق داده اند.

 

آموزش آنلاین چه مزایا و معایبی دارد؟

 

باوجود سختی ها و مشکلاتی که دانش آموزان در امر آموزش آنلاین و برگزاری کلاس ها به صورت تدریس آنلاین دارند ، آموزش آنلاین از مزایای بیشماری برخوردار است که چشم پوشی از آن ها چندان خردمندانه نیست. برای مطالعه مزایا و معایب کلاس آنلاین و تدریس خصوصی آنلاین و همچنین تدریس آنلاین می توانید به این مقاله مراجعه نمایید.

اما بایستی در نظر داشت که با وجود همه محاسن ذکر شده گاهی به علت مشکلاتی از قبیل مشکلات مربوط به سامانه برگزاری کلاس آنلاین و یا تعداد بالای دانش آموزان حاضر در کلاس آنلاین، دانش آموزان از میزان یادگیری دروس و مفاهیم اعلام نارضایتی می کنند.

اکثر خانواده ها در این اوقات به کلاس خصوصی روی می آورند . اما از طرفی برگزاری جلسات کلاس خصوصی در دوران همه گیری ویروس جهانی ، چندان مطابق با پروتکل های بهداشتی نمی باشد.

چاره چیست ؟ بسیاری ازمشاوران و متخصصان امر آموزش تدریس خصوصی آنلاین را پیشنهاد می دهند.

 

آیا تدریس خصوصی آنلاین می تواند همچون یک کلاس حضوری برای دانش آموز مفید باشد؟

 

پاسخ به این سوال به عوامل متعددی بستگی دارد . عواملی همچون:

  • توانایی و دانش معلم خصوصی در برگزار کردن کلاس خصوصی آنلاین
  • امکانات مناسب و استفاده از تکنولوژی روز جهت برگزاری کلاس خصوصی آنلاین
  • امکان تعامل بین دانش آموز و معلم خصوصی برای برقراری رابطه مناسب و ایجاد فضای مفرح و نشاط آور در فضای کلاس خصوصی آنلاین.

به نظر میرسد که اگر تمامی این موارد به درستی رعایت شود ، تجربه تدریس خصوصی آنلاین برای دانش آموز تجربه ای شیرین و مفید خواهد بود.

بسیاری از دانش آموزان عنوان می کنند که یک کلاس خصوصی برای درس های تحلیلی و مسئله محور که در آن ها معلم خصوصی به صورت پیوسته باید به نوشتن و حل مسئله بپردازد ، بهتر است که به صورت رودررو و حضوری برگزار شود . اما دانش آموزانی که تجربه شرکت در یک کلاس خصوصی آنلاین به صورت مجهز و توسط یک معلم خصوصی آنلاین که به ابزاری همچون قلم نوری و پلتفرم های برگزاری کلاس خصوصی آنلاین پیشرفته مجهز باشند را داشته اند ، نظر دیگری دارند . از نظر این گروه از دانش آموزان به عنوان مثال در درس تحلیلی همچون ریاضی یا هندسه یا فیزیک ،شرکت در کلاس خصوصی آنلاین ریاضی نه تنها هیچ دست کمی از کلاس خصوصی به صورت عادی ندارد که چه بسا مزیت های فوق العاده ای را نیز دارد.

مثلا در یک جلسه تدریس خصوصی آنلاین ریاضی ، در فضای کلاس آنلاین ریاضی ، این امکان وجود دارد که معلم خصوصی ریاضی فایل های جزوات و مثال های حل شده در کلاس را در اختیار دانش آموزان قرار دهد و متعاقبا از آن ها درخواست تکلیف کند. دانش آموزان این امکان را دارند که جلسه کلاس خصوصی برگزار شده را به دفعات بازبینی کنند .

البته این امکاناتی نیست که در تمامی موسسات برگزار کننده کلاس خصوصی آنلاین در اختیار دانش آموزان قرار داده شود، بنابراین توصیه می گردد که خانواده ها و دانش آموزان در انتخاب بک کلاس خصوصی آنلاین نهایت دقت و توجه را به خرج بدهند.

 

برای آشنایی با اساتید برتر دانیون و نمونه تدریس خصوصی می توانید از اینجا وارد شوید.

 

کلاس خصوصی آنلاین بیشتر در چه درس هایی متقاضی دارد؟

 

با یک برآورد ساده آماری، می توان دریافت که کلاس خصوصی آنلاین ریاضی ،کلاس خصوصی آنلاین هندسه ،کلاس خصوصی آنلاین فیزیک ، کلاس خصوصی آنلاین شیمی ، کلاس خصوصی آنلاین زیست ، کلاس خصوصی آنلاین عربی ، کلاس خصوصی آنلاین زبان از جمله کلاس خصوصی آنلاین هایی هستند که بیشترین درخواست در آن ها وجود دارد. همچنین بیشترین میزان رضایت نیز در این دروس به ثبت رسیده است.

0 پاسخ به "آموزش آنلاین در دوران کرونا"

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


تمامی حقوق این وب سایت برای دانیون محفوظ می باشد.
×

دانیونی عزیز!

 

سوالی از دانیون داری؟

 

روی دکمه زیر کلیک کن تا در واتزاپ سوالت رو از ما بپرسی
و یا به ایمیل info@dunion.ir ایمیل بزن

× از پشتیانی دانیون سوالی داری؟